۱۴۰۲ شنبه ۱۳ خرداد
مركز فوق تخصصي درمان نازايي هنري
سه بارداري موفق به روش IVF در مركز فوق تخصصي درمان نازايي هنري
متخصص زنان، زايمان و فوق تخصص نازايي و عضو هيئت علمي دانشگاه با بيان اين مطلب كه بارداري با IVF در سطح جهان حدود 30 درصد است گفت: در مركز تخصصي و فوق تخصصي نازايي هنري انتقال جنين به رحم هشت بيمار صورت گرفته كه از اين تعداد سه مورد منجر به بارداري شده كه دو مورد آن مربوط به ماه گذشته بوده است.
متخصص زنان، زايمان و فوق تخصص نازايي و عضو هيئت علمي دانشگاه با بيان اين مطلب كه بارداري با IVF در سطح جهان حدود 30 درصد است گفت: در مركز تخصصي و فوق تخصصي نازايي هنري انتقال جنين به رحم هشت بيمار صورت گرفته كه از اين تعداد سه مورد منجر به بارداري شده كه دو مورد آن مربوط به ماه گذشته بوده است.

دكتر مهشيد البرزي متخصص زنان، زايمان و فوق تخصص نازايي اظهار داشت: در ماه گذشته دو بيمار به مركز مراجعه نمودند كه يكي از آنها سابقه يك بار IUI و IVF ناموفق در اصفهان داشته و سيكل IVF و انتقال جنين بصورت تازه براي هر دو بيمار با موفقيت انجام و خوشبختانه بارداري صورت گرفت.

وي افزود: هر دو مادر جهرمي و يك قلو باردار هستند.

وي گفت: مركز فوق تخصصي درمان نازايي از دي ماه 95 كار خود را آغاز و تا كنون 2 هزار بيمار در مركز پذيرش شده اند و از اين تعداد، 200 بيمار تحت عمل"IVF" قرار گرفته اند كه جنين ها فريز و انتقال داده نشده اند.

دكتر البرزي درمان هاي مقدماتي مانند دادن دارو و روش هاي آي يو آي"IUI" را از اقدامات درماني اوليه اين مركز فوق تخصصي ناباروري دانست و گفت: اگر بيمار بعد از انجام اين مراحل جواب نگرفت، روش درماني پيشرفته آي وي اف"IVF" انجام مي شود.

وي با بيان اين مطلب كه روزانه به طور متوسط 40 بيمار در اين مركز ويزيت مي شوند گفت: در ماه نزديك به 40 درمان IUI و 70 سيكل OI صورت مي گيرد و همچنين ماهانه 30 سيكل درمان IVF در مركز انجام مي شود.

وي افزود: مراحل آي وي اف "IVF" شامل تجويز دارو، سونوگرافي سريال يك روز در ميان، مشاوره بيهوشي جهت عمل برداشت تخمك و انتقال به آزمايشگاه جنين شناسي براي تشكيل جنين ها است و پس از سونو گرافي هاي مجدد و آمادگي رحم، انتقال جنين صورت مي گيرد.

اين متخصص زنان و نازايي با اشاره به انتقال جنين ها گفت: انتقال جنين ها به دو صورت تازه و فريز شده انجام مي شود و نمونه ها در آزمايشگاه مركز نازايي مستقر در بيمارستان استاد مطهري نگهداري مي شود.


دكتر البرزي با اشاره به انجام لاپاراسكوپي زنان ( تشخيصي و درماني) و هيستروسكوپي براي اولين بار در اين مركز بيان كرد: در سال هاي گذشته در شهرستان، لاپاراسكوپي تشخيصي وجود داشته كه بعد از 15 سال متوقف مي شود و از سال 95 تا كنون لاپاراسكوپي زنان ( تشخيصي و درماني) و هيستروسكوپي در اين مركز انجام گرفته است.

لاپاراسكوپي ( تشخيصي و درماني) و هيستروسكوپي، جهت درمان نازايي و ساير بيماري هاي زنان نظير كيست هاي تخمدان، بيماري هاي رحم و اختلالات مربوط به نازايي است كه در اين روش نيازي به باز كردن شكم نيست.

دكتر البرزي بيان كرد: سونو هيستوگرافي نظير عكس رنگي كه سخت و درد آور است بصورت سونو در آب انجام مي شود كه راحت و تمام هزينه هاي آن در مركز با تعرفه دولتي است.
تاریخ:
1397/06/26
تعداد بازدید:
3791
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal